Comenius 2008-2010

Zapojené školy

Práce žiakov
projekty

V školskom roku 2008/2009 začíname novú etapu už tretej medzinárodnej spolupráce v rámci projektu Comenius – Školské partnerstvá.
       Ide o projekt v rámci Programu celoživotného vzdelávania financovaný Európskou Úniou s cieľom podporovať medzinárodnú spoluprácu a mobilitu a upevňovať európsku dimenziu v oblasti vzdelávania.

Naša škola  spolupracuje s partnerskými školami v Španielsku, Severnom Írsku, Nemecku a Taliansku.

Tento projekt s názvom - Chráňme si náš svet, je zameraný predovšetkým na ochranu životného prostredia a žiaci si budú vymieňať informácie nielen o sebe, svojej rodine a škole, ale predovšetkým o prostredí, v ktorom žijú, o spôsoboch jeho ochrany, o konzervácii a recyklácii produktov, o priemysle vo svojich lokalitách atď.

Koordinátorkou tohto projektu za našu školu je Mgr. Alena Pišková.

Súčasťou projektu sú aj pracovné stretnutia, na ktorých koordinátori jednotlivých škôl konzultujú program projektu a priateľské návštevy, ktorých cieľom je spoznať krajinu, mesto, ľudí, školstvo a kultúru a používať spoločný dorozumievací jazyk – angličtinu.

Prvé projektové stretnutie sa uskutočnilo v dňoch 8.- 12. októbra 2008 v nemeckom Munsteri a zúčastnili sa ho riaditeľ školy Mgr.Ivan Pavlík a učiteľky anglického jazyka: Mgr. Alena Pišková,
Mgr. Erika Reháková a Mgr.Marta Vaculková.
       Prezreli si partnerskú školu – Gymnázium v Munsteri, zúčastnili sa kultúrneho programu, ktorý pre nich pripravili žiaci a oboznámili sa so spôsobom výučby na partnerskej škole. Účastníkov projektového stretnutia prijal i primátor mesta.
       Súčasťou stretnutia boli i cesty po krajine – turisistický výlet do prírodnej chránenej rezervácie v Munsteri, prehliadka pamätihodností starobylého mesta Lüneberg a celodenný výlet do prístavného mesta Hamburg. Na pracovnom stretnutí účastníci prerokovali a schválili dvojročný plán spolupráce.

Ďalšie projektové stretnutie bude prebiehať v dňoch 25. – 29.marca 2009 v meste Kilrea v Severnom Írsku.

Hostiteľom posledného tohtoročného stretnutia bude naša škola v dňoch 20. -  24. mája 2009. Brány školy sa otvoria nielen pre učiteľov, ale i pre žiakov zo všetkých partnerských škôl, ktorí prídu spoznať náš systém vzdelávania, našu školu, mesto i krajinu.

V budúcom školskom roku nielen učitelia, ale i vybraní žiaci navštívia talianske mesto Monza a španielsky Vinaros.

ZŠ Bezručova, Trenčín

Munster, Nemecko Vinaros, Španielsko Kilrea, Severné Írsko Monya, Taliansko