Exkurzia Budatín
Pani učiteľky Mgr. Kiššová a Mgr. Novosadová zorganizovali pre žiakov 5. ročníka exkurziu na hrad Budatín v Žiline. Tu sme si pozreli krásnu výstavu drotárstva, dozvedeli sme sa viac o histórii blízkeho regiónu a potešili sa nádherným výhľadom z veže hradu. Prostredníctvom digitálnej prednášky nám biológ prezentoval život živočíchov Slovenska. V nádhernom parku sme sa zrelaxovali a cestou späť navštívili unikátny Slovenský Betlehem v Rajeckej Lesnej. Priniesli sme si množstvo vedomostí, zážitkov a suvenírov.

text&foto: Mgr. L. Kiššová

Exkurzia NR SR a STV
Dňa 15.5.2018 sa žiaci 8.A a 8.B spolu s pani učiteľkami Ing. Kyselicovou,
PaedDr. Šmatlákovou a Mgr. Pipitovou zúčastnili exkurzie do nášho hlavného mesta - Bratislavy.
Mali sme možnosť nahliadnuť na schôdzu, ktorá sa konala v Národnej Rade SR. Videli sme poslancov, ktorí práve rokovali o rôznych záležitostiach a mali sme možnosť odfotografovať sa s ministrom zahraničných vecí SR
JUDr. Miroslavom Lajčákom, ktorý súbežne vykonáva aj funkciu
Predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. Prezreli sme si priestory Národnej Rady a dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií. Dokonca sme sa objavili aj v živom vysielaní TV JOJ, ktorá práve natáčala vstupy z NR pre svoju reláciu Noviny o 12:00.
Potom sme sa presunuli do štúdií STV, kde sme  si pozreli kde sa natáča spravodajstvo STV, rôzne zábavné relácie a súťaže. Stretli sme sa osobne s "Trpaslíkmi", ktorí práve natáčali ďalšiu časť svojej relácie pre deti.
Aj keď nám trochu neprialo počasie, exkurzia sa nám páčila a zanechala v nás mnoho dojmov.

text&foto: Ing. Kyselicová

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka

Kliknutím zväčšiť >>>
Exkurzia v Hasičskej zbrojnici
V stredu 16. 5. 2018 sa žiaci druháckych tried zúčastnili exkurzie v hasičskej zbrojnici v Trenčíne.
Hasiči veľmi ochtne a podrobne predviedli deťom všetku techniku, ktorá im pomáha pri nesmierne náročnej práci. Žiaci si mohli vyskúšať striekanie z hadice, sedenie v rôznych hasičských autách, státie na vysokozdvižnej plošine ....
Ktovie, možno bol medzi nami i nejaký budúci hasič.

text: Mgr. M. Čudaiová, foto: Mgr. Jančová, Mgr. Grežďová

Exkurzia Bratislava
Dňa 3.5.2018 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Navštívili sme Prírodovedné múzeum,
ktoré sa zameriava na výskum a prezentáciu rozmanitej živej a neživej prírody, najmä na území Slovenska.
Svojimi zbierkami (cca 2,5 milióna zbierkových predmetov) sa zaraďuje medzi významné európske prírodovedné múzeá. Ďalšou zastávkou bolo Múzeum dopravy. Tu nás zaujali zbierky historických vozidiel i exponáty z histórie železničnej dopravy na území Slovenska.
Dozvedeli sme sa niečo nové a prežili tak pekné chvíle v našom hlavnom meste.

text: Mgr. B. Petrechová, foto: Mgr. E. Novosadová

Šľahačková princezná
V stredu 2.5.2018 sa žiaci 1. až 4. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia
Šľahačková princezná na Novej scéne v Bratislave.
Krásny umelecký zážitok ešte umocnilo pekné počasie, ktoré nás po celý deň sprevádzalo.

text&foto: Mgr. Čudaiová

Exkurzia v Modre a V Bratislave

V piatok 27.4.2018 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Modre a v Bratislave.
Najskôr sme navštívili Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre s pamätnou izbou, ktorá je autentickým miestom,
kde Ľudovít Štúr strávil posledné dni svojho života po ťažkom zranení.
Neskôr si žiaci upevnili teoretické vedomosti z fyziky, chémie a biológie v Auréliu, zážitkovom centre vedy v Bratislave, ktoré je miestom, kde sa zábava prelína s učením a kde sú vedecké poznatky skryté v zábavných experimentoch.
Žiaci si exkurziu užili a domov si priniesli množstvo zážitkov a nových informácií.

text&foto: Mgr. M. Bierovská-Martinisková